• https://www.facebook.com/profile.php?id=100007364988241
Site Menüsü

HAZIRLANAN KİTAPLARYUAN HUAN'IN KULÜBESİ 
Tudem Yayınları'ndan çıkacaktır. 

İlhami için kitap okumak can sıkıcıdır. Yeni öğretmenin verdiği ödev bu sorunu daha da katmerleştirir. Okumayı sevmese de kafasını kullanmayı bilen İlhami, bir kurnazlık yaparak öğretmeni kandırmayı planlar. Yuan Huan diye Çinli bir yazar adı uydurur ve telefon kulübesinde dinlediği ilginç hikâyeleri “okudum” diye sınıfta anlatır. Böylece işler yoluna girmiş gibidir. İlhami telefon kulübesinde “bant kaydı” sandığı hikâyeleri dinlemeye devam eder, ama asıl bilmece telefondaki sestedir. Gerçek midir, kayıt mıdır, Yuan Huan adında Çinli bir yazar sahiden var mıdır? İlhami’nin kafası son hikâyeye kadar karmakarışıktır.

Kitaptaki her hikâye okura eleştirel okumanın kapısını da aralar, çünkü İlhami bazen hikâyenin adını değiştirir, bazen sonunu beğenmeyip eleştirir, bunları yaparken gerekçelerini de belirtir. Bu kitapla okumanın yol açtığı mucizelere her okuyucu tanık olacaktır.


ÜNSÜZ YOUTUBERIN GÜNLÜĞÜ 2
TROLLER
Altın Kitaplar Yayınevi tarafından basılacaktır.

Ezgi’nin annesi belediye başkanlığı seçimi için aday olur. Onu bu yola iten reklamcı Ethem amcadır. Seçim kampanyasını da o üstlenir. Ezgi ve arkadaşları da internette, sosyal medyada trollük yaparak karşı tarafı zayıf düşürmeye çalışacaktır. Çocuklar seçim kampanyasına dahil olsa da karşı taraf da boş durmamaktadır. Trollük iki tarafın da silahı haline gelmiştir. Bu mücadele okuru bir yandan güldürürken bir yandan reklamların hayatın her alanında algıyı değiştirebileceğini gözler önüne sermektedir.